Tydzień Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży


Tydzień Bibliotek już za nami!

W trwającym od 8 do 15 maja Tygodniu bibliotek, Odział dla Dzieci i Młodzieży gościł uczniów klasy III a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie na warsztatach tworzenia komiksów prowadzonych przez rodzimego twórcę Jakuba Kijuca.

Natomiast uczniowie klasy II a tejże szkoły uczyli się szanować zasoby przyrody na zajęciach pod hasłem „Oddech smoka”.

Młodsze dzieci z grupy Skrzaty uczęszczające do Przedszkola nr 8 w Krasnymstawie poznawały bibliotekę i książeczki kryjące fascynujące opowieści.

Natomiast maluszki czyli 4-latki z grupy Misie odwiedziła bibliotekarka w Przedszkolu nr 5 w Krasnymstawie, by zachęcać do czytania i wspólnej zabawy.

Tydzień Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Majowe polecajki


Majowe polecajki

W Tygodniu Bibliotek szczególnie gorąco zachęcamy do sięgnięcia po książki, bo przecież każda przeczytana strona to podróż w nieznane, pełna przygód i odkryć.

To doświadczanie emocji, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Wreszcie to doskonały relaks i odpoczynek od codzienności…

Majową ofertę nowości czytelniczych znajdziecie w zakładce Czytanie jest trendy - Biblioteka poleca nastolatkom.

Majowe polecajki

Twórczo i ekologicznie


Warsztaty komiksowe z Jakubem Kijucem

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek stanowi doskonałą okazję do promowania czytelnictwa poprzez różnorodne spotkania w bibliotece.

W czwartek 9 maja uczniowie klasy IIIa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie z wychowawczynią Panią Małgorzatą Wróbel wzięli udział w warsztatach tworzenia komiksu.

Zajęcia poprowadził krasnostawski twórca tej formy wyrazu – Jakub Kijuc.

Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, uczestnik wielu wystaw zbiorowych, twórca wydawnictwa komiksowego Czarna Materia.

Na rynku ukazały się jego serie komiksowe o żołnierzu wyklętym Janie Hardym, R.O.T.A. XXI, Konstrukt oraz cieszący się dużą popularnością Dąb Bartek.

Spersonifikowane potężne drzewo walczące o polską przyrodę z ekoterrorystami w sposób przystępny i zabawny zwraca uwagę młodych czytelników na istotny problem jakim jest ochrona środowiska.

Warsztaty były jednym z elementów projektu Ocalimy świat, którego organizatorem jest Fundacja „ABCXXXI – Cała Polska czyta dzieciom” realizowanego przy wsparciu merytorycznym organizacji WWF Polska.

Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie włączyła się czynnie w edukowanie młodszych klas szkoły podstawowej w zakresie podnoszenia świadomości i wiedzy na temat problemów ekologicznych oraz działań na rzecz ochrony środowiska.

Warsztaty komiksowe z Jakubem Kijucem

III Chełmskie Targi Książki


 Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie & Sławomir Franc na III Chełmskich Targach Książki.

III Chełmskie Targi Książki

Maj bez kar


„Maj bez kar" - przetrzymywane zbiory można zwrócić bez konsekwencji finansowych

W związku ze zbliżającym się ogólnopolskim „Tygodniem Bibliotek”,

Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie umożliwia swoim Użytkownikom zwrot wszelkich, zaległych materiałów bibliotecznych

bez żadnych konsekwencji, nawet w przypadku długiego ich przetrzymania.

Akcja trwa do 31 maja 2024 r.

Zachęcamy do udziału!

maj bez kar 2024