CZYTANIE JEST TRENDY – biblioteka poleca nastolatkom


Czerwiec 2020


 Dziennik Cwaniaczka –Totalna demolka , Jeff Kinney

To kolejna część tej zabawnej serii. Książka dla dzieci, które lubią czytać i dla tych, które nie lubią. Czy Heffleyowie przetrwają totalną demolkę, czy będą musieli zacząć od zera w innym mieście? Poznacie głównych bohaterów pięknej katastrofy: koty grzęznące w świeżutkim betonie, trującą pleśń, osy kloaczne, myszy w ścianach, latającą wannę i mściwych sąsiadów. Książka tak samo dobra jak poprzednie, pełna niebanalnych i ciekawych historii rozśmieszających czytelnika do łez.

   Dziennik Cwaniaczka –Totalna demolka , Jeff Kinney


 Zabójcze maszyny, Philip Reeve

Jest to powieść fantasy, która zainspirowała film. Sześćdziesiąt minut – tyle wystarczyło, żeby zniszczyć ludzką cywilizację. Tysiące lat później nastała nowa era ruchomych miast. Wśród przemocy, brutalności i nieustannego niebezpieczeństwa trwa walka o życie i przyszłość świata. Zabójcze maszyny to wyśmienita książka przygodowa, pełna nieznanych krain, pościgów i ucieczek, ale także emocji.

  Zabójcze maszyny, Philip Reeve


 Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu, Anka Sangusz

Dziewczyna, samotna i zagubiona i dziki zbuntowany chłopak. Połączy ich uczucie, a rozdzieli podły los. To powieść o nastolatkach, dla nastolatków…

To jena z tych powieści, w których pojawiają się niegrzeczni chłopcy i grzeczne dziewczynki, w których znajdziemy tajemnice i gangsterskie porachunki, podobnie jak ucieczki i pościgi, niedomówienia i kłamstwa.

To również książka o pierwszej miłości i  rozterkach. Pokazuje, że młodość to nie zawsze czas beztroski i zabawy. Książkę tę czyta się bardzo szybko, to jedna z tych lektur, które można pochłonąć w jeden wieczór.

 Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu, Anka Sangusz


 Nasze wszystkie światła, Jamie Mc Guire

Elliot i Catherine zaprzyjaźnili się, gdy byli dziećmi. Pewnego dnia chłopak musiał opuścić miasto, i to właśnie wtedy gdy Catherine potrzebowała go najbardziej. Gdy ponownie się spotykają są już innymi ludźmi. Kiedy w mieście dochodzi do tragedii a chłopak staje się głównym podejrzanym, dziewczyna bardzo go wspiera. Jest to poruszająca do głębi opowieść o przyjaźni i stracie z tajemniczą zbrodnią w tle.

 Nasze wszystkie światła, Jamie Mc Guire


Mroźne łzy, Bree Barton

Mia Rose powraca do świata żywych. Musi odnaleźć swoją matkę w mroźnym królestwie Luumii. To jedyna okazja aby ocalić bliskich. Wszyscy bohaterowie muszą się zmierzyć z bolesną przeszłością i zdradą. Czy zdołają dotrzeć do magicznego królestwa, zanim będzie za późno? Czy w lawinie kłamstw istnieje jeszcze szansa na wolność? Jest to pełna magii i zaskakujących zwrotów akcji kontynuacja ,,Serca z cierni”.

Mroźne łzy, Bree Barton