Spotkanie autorskie z Marią Świszcz


 20.02.2026 Spotkanie autorskie z Marią Świszcz

- promocja książki "Dolina Wieprza"

oraz wernisaż wystawy malarstwa "Kobieta i jej piękno".

Fot. Agnieszka Nawrocka.

Spotkanie autorskie z Marią Świszcz

Koncert walentynkowy Okej


 "Rozmarzona niebieskość wędruje ponad nami …"

- koncert walentynkowy - w wykonaniu Grupy Wokalno-Artystycznej "Okej".

Koncert walentynkowy Okej

Spotkanie z bajką


Kotki w bajkach

Bieżący luty codziennie sprawdza, czy mamy dobre buty, gdyż zimowa aura nie zawsze sprzyja, by przedszkolaki mogły przyjść na zajęcia do Działu dla Dzieci i Młodzieży. Dlatego cykliczne spotkanie odbyło się w ten sam sposób, jak poprzednim miesiącu. Dzieci z grupy „Króliczki” z pobliskiego Przedszkola nr 4 zajrzały do biblioteki, natomiast z bardziej odległego  Przedszkola nr 5  z grupy „Żabki” miały spotkanie na własnej sali. Obie grupy zapoznały się z ewolucją kotków, kocimi bohaterami z bajek animowanych oraz książkowych  oraz wysłuchały historii „Kota w butach”.  Po wspólnej zabawie obejrzały książeczki z kotkami.

dr Irena Kulik    

Spotkanie z bajką - Kotki w bajkach

Lekcja zapoznawcza


 Lekcja zapoznawcza dla wychowanków Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie

Obchodzony od 2006 roku w kraju Światowy Dzień Kota stał się okazją do miłego spotkania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży z podopiecznymi Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie.

Przedszkolaki zapoznały się z ogólnymi zasadami, jak zostać czytelnikami oraz jakie prezenty na nich czekają z Instytutu Książki.  Główna część zajęcia miała nawiązanie do święta wszystkich mruczków. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach. Określały kocich bohaterów na podstawie ilustracji na okładkach książek. Zgadywały, jaka część ciała zwierzątka jest ukryta pod okienkiem w książeczce typu lift-the-flap. Nazywały części mruczków oraz uzupełniły dwie sylwety kotów w niezbędne elementy anatomiczne. W punkcie kulminacyjnym otrzymały do oglądania sensoryczne książeczki z różną strukturą oraz wypożyczyły wybrane przez siebie.

dr Irena Kulik    

 Lekcja zapoznawcza

Czytanie w Przedszkolu


Kocie opowieści

10 lutego w Przedszkolu nr 4 odbyło się spotkanie z najmłodszymi dziećmi  z grup „Maleństwa” oraz „Prosiaczki” w ramach głośnego czytania. Zajęcie z wykorzystaniem metody dramą sprawiło przedszkolakom wiele radości. Dzieci chętnie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. „Kotek”. Uczestniczyły we wspólnych zabawach oraz obejrzały serię książeczek o „Kici Koci”.

dr Irena Kulik    

Czytanie w Przedszkolu - Kocie opowieści