Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 462

Moje Miasto Krasnystaw


21. Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” rozstrzygnięty

Dnia 12 marca 2021 r. rozstrzygnięto XXI Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka.

Tematem prac plastycznych był „Zimowy Krasnystaw”, natomiast prace literackie pisane były na temat: „Krasnystaw – Moje Miasto w przyszłości”.

Konkurs adresowany jest do dzieci z krasnostawskich przedszkoli i szkół podstawowych i jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką.

Konkurs towarzyszy obchodom 627. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie było możliwości przeprowadzenia tradycyjnego wręczenia nagród.

Nagrody ufundowane przez KDK, MBP i Bank Spółdzielczy w Izbicy zostały dostarczone do przedszkoli i szkół.

Na część literacką zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, a polegającą na napisaniu opowiadania science-fiction na temat: „Krasnystaw – Moje Miasto w przyszłości” wpłynęło 17 prac konkursowych.

Komisja w składzie: Monika Kulawczuk-Furmanek - MBP Krasnystaw  – przewodnicząca, Irena Kulik  - MBP Krasnystaw – członek Komisji, Stanisław Kliszcz - członek Komisji, po lekturze otrzymanych  prac, dokonała ich wnikliwej oceny i postanowiła przyznać:

I NAGRODA – Amelia Banaszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Barbara Grzegorzewska, opowiadanie pt. „Wirus prądu”,

II NAGRODA – Martyna Liśkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Barbara Grzegorzewska, opowiadanie pt. „Ach, to był sen”,

II NAGRODA– Michał Kowalczyk, Szkoła Podstawowa nr 5, klasa VIII, nauczyciel prowadzący: Elżbieta Wrzyszcz, opowiadanie pt. ”Krasnystaw – moje miasto w przyszłości”,

III NAGRODA –  Karolina Bartosiewicz, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Grażyna Wojtyna, opowiadanie pt. „To jednak Krasnystaw”,

WYRÓŻNIENIE - Anna Pieróg, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Barbara Grzegorzewska, opowiadanie pt. „Niezwykłe drzwi”,

WYRÓŻNIENIE - Aleksandra Wójcik, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Barbara Grzegorzewska, opowiadanie pt. „Deszcz”,

WYRÓŻNIENIE - Natalia Mendyk, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Barbara Grzegorzewska, opowiadanie pt. „Kałamarz”,

WYRÓŻNIENIE - Karol Wiater, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Grażyna Wojtyna, opowiadanie pt. „Rok 2121”,

WYRÓŻNIENIE - Lena Cichosz, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa IV, nauczyciel prowadzący: Dorota Niemczycka, opowiadanie pt. ”Krasnystaw – moje miasto w przyszłości”,

WYRÓŻNIENIE - Aleksandra Lasota, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa IV, nauczyciel prowadzący: Dorota Niemczycka, opowiadanie pt. ”Krasnystaw – moje miasto w przyszłości”.

Na część plastyczną Konkursu wpłynęła rekordowa ilość prac - 314, które oceniło Jury w składzie: Renata Stangryciuk – Sekretarz Urzędu Miasta Krasnystaw - przewodnicząca komisji, Magdalena Wróbel - instruktor KDK i ŚDS – plastyk, Sylwia Czapla- instruktor KDK - sekretarz komisji.

Komisja biorąc pod uwagę technikę wykonania, wybór środków wyrazu, poziom artystyczny, odniesienie do tematu oraz samodzielność prac, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej:

Grupa - Przedszkola

I NAGRODA – Hanna Sadowska – lat 5 – Przedszkole nr 1 – op. Magdalena Drabik,

I NAGRODA – Helena Żurek – lat 6 –  Przedszkole nr 8 – op. Aneta Hołysz, Elżbieta Świątkowska,

II NAGRODA – Alicja Mrugała – lat 6 – Przedszkole nr 6 – op. Katarzyna Szumiło,

II NAGRODA – Nadia Baran – lat 6 –  Przedszkole nr 8 – op. Aneta Hołysz, Elżbieta Świątkowska,

III NAGRODA – Magdalena Klejna – lat 5  –  Przedszkole nr 8 – op. Beata Sędłak, Marta Korowaj,

III NAGRODA – Gabriela Witkowska – lat 4 –  Przedszkole nr 4 – op. Ewa Szewczak, Monika Szymańska,

WYRÓŻNIENIE –Amelia Bida – lat 6 - Oddział Przedszkolny Przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 Im. Orląt Lwowskich – op. Monika Forysiuk,

WYRÓŻNIENIE – Maja Szawara – lat 4 –  Przedszkole nr 8 – op. Sylwia Lasota,

WYRÓŻNIENIE – Liliana Liszka – lat 4 –  Przedszkole nr 8 – op. Sylwia Lasota,

WYRÓŻNIENIE – Natalia Pucek – lat 6 –  Przedszkole nr 8 – op. Aneta Hołysz, Elżbieta Świątkowska,

WYRÓŻNIENIE – Wiktoria Pawelec – lat 5  –  Przedszkole nr 8 – op. Beata Sędłak, Marta Korowaj,

WYRÓŻNIENIE – Aniela Fornalska – lat 5  –  Przedszkole nr 8 – op. Beata Sędłak, Marta Korowaj,

WYRÓŻNIENIE – Szymon Iwańczuk – lat 5  –  Przedszkole nr 8 – op. Beata Sędłak, Marta Korowaj,

WYRÓŻNIENIE – Julia Huk – lat 6  –  Przedszkole nr 5 – op. Alina Czaplińska,

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Panas – lat 6  –  Przedszkole nr 1 – op. Alina Chodorowska, Ewa Sokół,

WYRÓŻNIENIE – Natalia Nowak – lat 6  –  Przedszkole nr 4 – op. Danuta Perestaj, Iwona Grudzień,

WYRÓŻNIENIE – Daria Lasota – lat 5 –  Przedszkole nr 4 – op. Ewa Szewczak, Monika Szymańska,

Grupa - Szkoły Podstawowe (kl. I-III)

I NAGRODA – Anastazja Kasperek – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Bożena Mąka,

I NAGRODA – Łucja Kamińska – lat 9 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Marta Mazurek,

II NAGRODA – Martyna Bereza – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Maria Liśkiewicz,

II NAGRODA – Maja Basińska – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Barbara Chlebuś,

III NAGRODA – Jakub Nowacki – lat7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Renata Kwiecień,

III NAGRODA – Miłosz Knieć – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Anna Madeja,

WYRÓŻNIENIE – Emma Parravicini – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Renata Kwiecień,

WYRÓŻNIENIE – Julia Badach – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Małgorzata Korchut,

WYRÓŻNIENIE – Julia Iwaniak – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Barbara Chlebuś,

WYRÓŻNIENIE – Nikola Basińska – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Jolanta Wołos,

WYRÓŻNIENIE – Marcelina Wróbel – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Jolanta Dworucha,

WYRÓŻNIENIE – Aleksandra Pliszczyńska – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Małgorzata Korchut,

WYRÓŻNIENIE – Jagoda Bzówka – lat 7 (kl.I) - Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Magdalena Dąbrowska,

WYRÓŻNIENIE – Julia Stefańczyk – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Agata Małek,

WYRÓŻNIENIE – Zofia Kawa – lat 7 (kl.I) - Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Jolanta Kuc,

WYRÓŻNIENIE – Alicja Sikorska – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Anna Madeja,

WYRÓŻNIENIE – Julia Mierzyńska – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Anna Madeja,

WYRÓŻNIENIE – Anna Choma – lat 9 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Renata Suryś,

WYRÓŻNIENIE – Amelia Wysocka – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Grażyna Miciuła,

Grupa - Szkoły Podstawowe (kl. IV–VI)

I NAGRODA – Maria Kowalczyk – lat 10 (kl.IV) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Magdalena Nawrocka,

II NAGRODA – Julia Mazurek – lat 10 (kl.IV) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Dorota Wertani,

III NAGRODA – Wiktoria Smyk – lat 12 (kl.VI) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Magdalena Nawrocka,

III NAGRODA – Iga Bodio – lat 11 (kl. IV) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Magdalena Nawrocka,

WYRÓŻNIENIE – Kinga Kalman – lat 12 (kl. VI) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Magdalena Nawrocka,

WYRÓŻNIENIE – Lena Cichosz – lat 10 (kl.IV) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Dorota Wertani,

WYRÓŻNIENIE – Michał Matysiak – lat 12 (kl. V) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Magdalena Nawrocka,

WYRÓŻNIENIE – Klaudia Kmieć – lat 10 (kl. IV) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Magdalena Nawrocka,

WYRÓŻNIENIE – Aleksandra Lasota – lat 10 (kl.IV) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Dorota Wertani,

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Kuczaj– lat 10 (kl.IV) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Dorota Wertani,

WYRÓŻNIENIE – Zofia Proskura – lat 11 (kl. VI) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Magdalena Nawrocka,

WYRÓŻNIENIE – Julia Kociuba – lat 11 (kl.VI) - Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Katarzyna Bujak,

Członkowie komisji dziękują nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci oraz przypominają, że ważnym czynnikiem wpływającym na ocenę prac jest ich samodzielność.

Komisja gratuluje laureatom wysokiego poziomu prac oraz dziękuje wszystkim uczestnikom za tak liczny, pomimo pandemii, udział w Konkursie.

MMK2021

Nagrodzone prace można oglądać w holu Krasnostawskiego Domu Kultury oraz na stronach www.kultura.krasnystaw.pl, www.facebook.com/krasnostawskidomkultury oraz mbpkrasnystaw.com.pl