MBP KrasnystawDla Czytelników:

Wypożyczalnia dla Dorosłych
Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży
Czytelnia
Regulaminy
Cennik
HistoriaAktualizacja z dnia:

26/11/2018Archiwum wydarzeń:
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005Galeria MBP

Archiwum 201824.09.2018r.- Finisaż wystawy ekslibrisów i rysunków Romana Muchy i Marzanny Muchy.

Finisaz Mucha

Galeria MBP   Galeria MBP na FB


Serdecznie zapraszamy 3-latki (dzieci urodzone w 2015r.) do udziału w ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek” ogłoszonej przez Instytut Książki, a finansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystarczy zapisać się do Biblioteki by dostać książeczkę dla dziecka, informator dla rodziców oraz kartę małego czytelnika do zbierania naklejek za każdą wizytę z wypożyczeniem książki. Liczba „wyprawek czytelniczych” jest ograniczona więc nie czekaj, zabierz nr PESEL dziecka i przyjdź do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie.19.09.2018r. - Witaj w bibliotece - zajęcia zapoznawcze dla dzieci z Przedszkola Nr 8Galeria MBP   Galeria MBP na FB14.09.2018r. - Witaj w bibliotece - zajęcia zapoznawcze dla dzieci z Przedszkola Nr 6Galeria MBP   Galeria MBP na FB13.09.2018r. - VI sezon akcji Biblioteczka Przedszkolaka dla dzieci z Przedszkola Nr 6Galeria MBP   Galeria MBP na FBBiblioteka Miejska zaprasza trzylatki

Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie od połowy września 2018 roku bierze udział w kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka-wielki człowiek”.

Akcja adresowana do dzieci urodzonych w 2015 roku ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i codziennego wspólnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę ”Pierwsze wiersze dla….”, Kartę Małego Czytelnika oraz poradnik dla rodziców. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce jakim jest Biblioteka i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.


Projekt jest finansowany ze środków
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji oraz lista bibliotek biorących udział w projekcie znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl


10.09.2018r. - Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

Narodowe Czytanie

Galeria MBP   Galeria MBP na FBZapraszamy 3-latki do Biblioteki Miejskiej

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:
książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można odebrać w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski. W ramach tegorocznej akcji planujemy rozdać około 100 tys. Wyprawek.

Więcej informacji oraz lista bibliotek biorących udział w projekcie znajduje się na stronie:

www.wielki-czlowiek.pl

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymują wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze: książkę z wierszami dla dzieci najwybitniejszych polskich poetów oraz broszurę informacyjną o roli czytania w rozwoju młodego człowieka. W 2017 r. w ramach akcji pilotażowej rozpoczętej w grudniu rozdaliśmy 100 tys. Wyprawek Czytelniczych w 360 szpitalach w całej Polsce, a w 2018 r. na nowo narodzone dzieci czeka aż 360 tys. wyprawek.

Projekt nawiązuje do kampanii proczytelniczych realizowanych na całym świecie, a zapoczątkowanych w 1992 r. przez brytyjską fundację BookTrust.


Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl09-20.07.2018r.- Tak bawiliśmy się podczas "Wakacji w bibliotece" w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP.

Wakacje 2018

Galeria MBP   Galeria MBP na FB12.06.2018r. - Pożegnanie odchodzącej na emeryturę, długoletniej Dyrektor MBP - Małgorzaty Antoniak.Galeria MBP   Galeria MBP na FB15.05.2018r.- Promocja książki autorstwa Urszuli Gierszon pt. „Konrad Bielski 1902-1970. Życie i twórczość”.Galeria MBP   Galeria MBP na FB30.05.2018 r. - Uroczyste rozstrzygnięcie i podsumowanie XIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”. Zorganizowanego przez Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej przy współpracy z Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w KrasnymstawieGaleria MBP   Galeria MBP na FB09.05.2018 r. - Wernisaż wystawy malarstwa STK "Paleta"Galeria MBP   Galeria MBP na FB08.05.2018 r. - Impreza plenerowa "Imieniny poety - Stanisława Bojarczuka"Galeria MBP   Galeria MBP na FB27.04.2018r.- ,,Z książką nigdy się nie nudzę" - lekcja biblioteczna dla kl. II P. Sz. P Nr 4 z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.Galeria MBP   Galeria MBP na FB25.04.2018r.- Spotkanie z Leśnikiem z okazji Dnia Ziemi dla kl. II-III z P.Sz.P Nr1Galeria MBP   Galeria MBP na FB24.04.2018r. - wykład dla słuchaczy LUTW - prof. dr hab. Andrzej Dąbrowski (Zakład Chemii Teoretycznej UMCS) pt. "Woda - tajemnicza substancja ???”.Galeria MBP   Galeria MBP na FB20.04.2018r.- Rozstrzygnięcie XXIII edycji Konkursu Poetyckiego im. Anny Kamieńskiej (KDK).Galeria MBP   Galeria MBP na FB23.04.2018r.- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - Grażyna Jeromin-Gałuszka - gościem Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie.Galeria MBP   Galeria MBP na FB26.03.2018r. - Wykład medyczny dr n. med. Leszka Janeczka pt. Czy ginekologia ma jeszcze sens w okresie „trzeciego wieku”?Galeria MBP   Galeria MBP na FBOddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie ma przyjemność ogłosić wyniki „Zimowego Konkursu Czytelniczego”.

I miejsce i tytuł Najaktywniejszego Czytelnika otrzymała

Zosia Chmiel

lat 9, uczennica kl. III P.Sz.P. nr1 z ilością 43 wypożyczonych egzemplarzy,

II miejsce uzyskał Karol Śmigasiewicz, lat 9, uczeń P.Sz.P. nr4, kl.III (24 egz.),

III miejsce ex aequo i 20 egzemplarzy na koncie osiągnęli:

Patrycja Grzegorzewska, l.12, P.Sz.P. nr1, kl.VI

Hubert Gałan, l.11, P.Sz.P. nr4, kl.IV.

Po odbiór nagród zapraszamy do Działu dla Dzieci.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy wiele radości i niezapomnianych wrażeń czytelniczych.12.03.2018r.- ,,W bajkowym świecie" - zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci niepełnosprawnych z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Krasnymstawie.Galeria MBP   Galeria MBP na FB09.03.2018r.- sesja pt: „Lubelskie ślady Centralnego Okręgu Przemysłowego”. Prezentacja wystawy - dyrektor MDK nr 2 w Lublinie - B. Bujanowski; Wykład "Na etapie planów ... Centralny Okręg Przemysłowy w Krasnymstawie" - st. kustosz A. Borzęcki; "Poczet ekonomistów polskich – Eugeniusz Kwiatkowski" dyr. NBP, oddz. w Lublinie dr I. Skibińska-FabrowskaGaleria MBP   Galeria MBP na FB02.03.2018r.- Rozstrzygnięcie XVIII edycji Konkursu Plastycznego i Literackiego pt. „Moje miasto Krasnystaw” – KDKGaleria MBP   Galeria MBP na FB22.02.2018r.- ,,Programowanie w edukacji wczesnoszkolnej" - zajęcia zapoznawcze z biblioteką i książką w ramach projektu ,,Cyfrowa Polska" dla ucz. kl. II Sz.P w KrupemGaleria MBP   Galeria MBP na FB21.02.2018r.- ,,Programowanie w edukacji wczesnoszkolnej" - zajęcia zapoznawcze z biblioteką i książką w ramach projektu ,,Cyfrowa Polska" dla ucz. kl. I-III z Z.Sz. Nr 3Galeria MBP   Galeria MBP na FB

regulamin konkursu (.pdf)29.01-02.02.2018r. -Ferie z książką w Bibliotece.Galeria MBP   Galeria MBP na FB11.01.2018r. - „Bezpieczeństwo obrotu finansowego” wykład dla słuchaczy LUTW - Marek Momot NBP oddział w Lublinie (fot. P. Basiński & I. Kulik).Galeria MBP   Galeria MBP na FB

regulamin konkursu (.pdf)
 
poprzednia strona
Aktualności
Archiwum 2018 nastepna strona
Archiwum 2017MKiDNUrzad Miasta KrasnystawWBP LublinLBWSBPNASBI OSBIKDK
EDUPOLONADKK