Miejska Biblioteka Publiczna

Dla Czytelników:

Wypożyczalnia dla Dorosłych
Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży
Czytelnia
Regulaminy
Cennik
HistoriaAktualizacja z dnia:

21/03/2019Archiwum wydarzeń:
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005Archiwum 2016


20.12.2016r.- Dzieci z Przedszkola nr 5 z życzeniami świątecznymi w BiblioteceGaleria MBP   Galeria MBP na FB19.12.2016r.- „Ks. Jan Twardowski – kapłan i poeta” - dr hab. Rafał Szczerbakiewicz (UMCS) - wykład dla słuchaczy LUTW.Galeria MBP   Galeria MBP na FB15.12.2016r. - „3 X TAK. Przebieg referendum z 30 czerwca 1946 r. na terenie powiatu krasnostawskiego” - mgr Artur Borzęcki - wykład dla słuchaczy LUTW.Galeria MBP   Galeria MBP na FB15.12.2016r.- "Świąteczna Biblioteczka Przedszkolaka" dla dzieci z Przedszkola nr 6 i nr 1Galeria MBP   Galeria MBP na FB07.12.2016r.- "Świąteczne czytanie bajek" w Przedszkolu nr 8 dzieciom z grupy BiedronkiGaleria MBP   Galeria MBP na FB19.11.2016r. - Zakończenie "Krasnostawskiej Senioroady 2016" oraz zajęcia na strzelnicy w Borowicy (4 XII)Galeria MBP   Galeria MBP na FB25.11.2016r.- "Dzieci lubią misie..." - zajęcia dla dzieci z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Krasnymstawie.Galeria MBP   Galeria MBP na FB27.10.2016r. -Biblioteczka Przedszkolaka IV sezon. Dzieci z Przedszkola nr 1Galeria MBP   Galeria MBP na FB16.11.2016r. - "Ziemia Krasnostawska w fotografii Jana Henryka Cichosza" - wykład w formie prezentacji dla słuchaczy LUTW.Galeria MBP   Galeria MBP na FB04.11.2016r.- "Sercom dzieci bliska ochrona środowiska" - przedstawienie przygotowane przez dzieci 5-letnie z Przedszkola nr 8 połączone z warsztatami plastycznymi i głośnym czytaniem bajek.Galeria MBP   Galeria MBP na FB25.10.2016r.- Wykład dr Róży Popek pt. "Mandale".Galeria MBP   Galeria MBP na FB19.10.2016r. - Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku filia w Krasnymstawie.Galeria MBP   Galeria MBP na FB01.10.2016r. - Zawody pływackie w ramach "Krasnostawskiej Senioriady 2016"Galeria MBP   Galeria MBP na FB


28.09.2016r. - Witaj w Bibliotece! Zapoznanie z Biblioteką dla dzieci z Przedszkola nr 8.Galeria MBP   Galeria MBP na FB


27.09.2016r.-Z Bajeczką do Przedszkola ... Wizyta bibliotekarki w Przedszkolu nr 6.Galeria MBP   Galeria MBP na FB23.09.2016r.-Wernisaż wystawy ikon pt. "Droga do piękna" autorstwa warszawskiej grupy "Warsztaty Pisania Ikon"Galeria MBP   Galeria MBP na FB15.09.2016r.-Zapoznanie z Biblioteką dla dzieci z Przedszkola nr 6.Galeria MBP   Galeria MBP na FB


02.09.2016r. - Narodowe czytanie - "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza - Rynek w KrasnymstawieGaleria MBP   Galeria MBP na FBMarsz Nordic Walking i ognisko integracyjne w ramach Krasnostawskiej Senioriady.

14 lipca odbyła się kolejna z planowanych imprez Krasnostawskiej Senioriady. Był to marsz Nordic Walking zakończony ogniskiem w Borku. Impreza była okazją do integracji wszystkich środowisk i organizacji senioralnych działających w naszym mieście.

W sumie na ognisku bawiło się ponad 100 osób. Seniorzy, którzy nie czuli się na siłach, aby uczestniczyć w marszu zostali dowiezieni autokarem. W imprezie wzięła udział również Burmistrz Hanna Mazurkiewicz, która wyznaczoną trasę marszu przeszła pieszo razem z pozostałymi seniorami.

Krasnostawska Senioriada ma w tym roku swoją III edycję i jest finansowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głównym organizatorem Senioriady była Rada Seniorów Miasta Krasnystaw. Mamy nadzieję, że wydarzenie to na stałe wpisze się w kalendarz krasnostawskich imprez adresowanych do seniorów.Galeria MBP   Galeria MBP na FB


27.06 - 08.07.2016r. - Wakacje w Bibliotece.Galeria MBP   Galeria MBP na FB


22.06.2016r. - Wycieczka słuchaczy LUTW do Warszawy.Galeria MBP   Galeria MBP na FB17.06.2016r. - Zakończenie roku akademickiego 2015/2016 na LUTW filia w Krasnymstawie.Galeria MBP   Galeria MBP na FB08.06.2016r.-Zakończenie IV sezonu akcji czytelniczej ,,Biblioteczka Przedszkolaka", dla dzieci z Przedszkola nr 6 w Krasnymstawie.Galeria MBP   Galeria MBP na FB02.06.2016r. - Lekcja zapoznawcza z biblioteką dla kl. IV Sz.P w Jaślikowie.Galeria MBP   Galeria MBP na FBInformujemy, że Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorzkowskiej wydało publikacje pt: „Gorzków historia wiecznie żywa”. Zawiera opis przyrodniczy, zabytki, historie rodów Gorzkowskich i Sobieskich, historie poszczególnych miejscowości gminy Gorzków, a także artykuły dotyczące postaci: Franciszka Jarockiego i Marii Plewińskiej – żołnierzy Armii Krajowej. Publikację wzbogaca bogata galeria zdjęć współczesnych i historycznych oraz mapa, prezentująca atrakcje i szlaki turystyczne gminy Gorzków. Wśród autorów książki są: Piotr Cichosz, Artur Borzęcki, Stanisław Rycyk. Książkę można nieodpłatnie otrzymać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie od dnia 6 czerwca 2016 r. Publikacja jest współfinansowana przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
25.05.2016r. - Uroczyste rozstrzygnięcie i podsumowanie XI edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”. Zorganizowanego przez Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej przy współpracy z Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w KrasnymstawieGaleria MBP   Galeria MBP na FB

Miłośnicy regionalizmu

W tym roku odbyła się już XI edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „ Ocalmy naszą przeszłość”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i II LO im. C. K. Norwida. Honorowy patronat sprawowali: Teresa Hałas poseł na Sejm RP, Janusz Szpak starosta krasnostawski i Hanna Mazurkiewicz burmistrz Krasnegostawu.

W konkursie udział wzięło 52 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krasnostawskiego.

W uroczystości podsumowania i wręczeniu nagród, które odbyło się 25 maja 2016r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej, udział wzięli: Teres Hałas poseł na Sejm RP, wicestarosta Henryk Czerniej, Hanna Mazurkiewicz burmistrz miasta, Edward Kawęcki przewodniczący Rady Miasta, Urszula Hus wiceprezes PZK. dyrektorzy szkół, nauczyciele historii oraz uczestnicy konkursu. Gośćmi specjalnymi byli: dr hab. Mariusz Korzeniowski prof. UMCS oraz dr Daniel Piekaruś z Instytutu Pamięci Narodowej. Otwierając uroczystość dyrektor MBP Małgorzata Antoniak powitała gości i przedstawiła program uroczystości.

Dr hab. M. Korzeniowski pogratulował inicjatorom pomysłu konkursu o tematyce regionalnej. Następnie kustosz MBP Artur Borzęcki dokonał podsumowania tegorocznego konkursu a M. Korzeniowski przedstawił wyniki pracy jury.

W kategorii szkół gimnazjalnych (prace indywidualne):

I nagroda – Dominika Galińska - ZS nr 4 w Krasnymstawie (nauczyciel Agnieszka Rybczyńska-Manachiewicz), II nagroda – Klaudia Dzik – ZS nr 5 w Krasnymstawie (nauczyciel Tomasz Marczewski), III nagroda – Agnieszka Fidecka – ZS nr 4 w Krasnymstawie (nauczyciel Agnieszka Rybczyńska-Manachiewicz). Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Wolanin (ZS nr 1 w Krasnymstawie - nauczyciel Sylwia Wójcik-Wilkołazka), Sabina Drąg (ZSz nr 5 w Krasnymstawie - nauczyciel Tomasz Marczewski, Wiktoria Adamczyk (Gimnazjum nr 5 w Krupem - nauczyciel Izabela Józefowska).

W kategorii szkół gimnazjalnych (prace zespołowe):

I nagroda – Kacper Bednaruk, Natalia Głowacka - Zespół Szkół Społecznych w Krasnymstawie (nauczyciel Adam Pyter),

II nagroda – Agnieszka Górna, Aleksandra Liśkiewicz - Gimnazujm nr 1 w Siennicy Nadolnej (nauczyciel Beata Wrońska), III nagroda – Weronika Tomaszewska, Weronika Banaszuk - ZS nr 5 w Krasnymstawie (nauczyciel Tomasz Marczewski),

III nagroda - Natalia Górna, Gabriela Zosiuk - Gimnazjum w Siennicy Różanej (nauczyciel Irena Chwała).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych (prace indywidualne):

I nagroda – Patrycja Kwitek – II LO im. C.K. Norwida, (nauczyciel Marek Nowosadzki), II nagroda – Adrian Radomski - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

nr 2 w Krasnymstawie (nauczyciel Monika Matwiej), III nagroda – Natalia Patyk – II LO im. C.K. Norwida, (nauczyciel Marek Nowosadzki). Przyznano również wyróżnienia: Patrycja Żydek - I LO im. Wł. Jagiełły (nauczyciel Anna Kosmowska), Adrianna Jawor – ZSP w Żółkiewce (nauczyciel Jerzy Stępień).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych ( prace zespołowe):

I nagroda – Patrycja Minicka, Joanna Jaskułecka, Paulina Karczmarek – ZSP nr 1 w Krasnymstawie (nauczyciel Piotr Bęcal), II nagroda – Aneta Zaworska, Anna Cimek – ZSP

nr 2 w Krasnymstawie (nauczyciel Monika Matwiej), II nagroda – Mateusz Chlebuś, Michał Kozłowski - I LO im. Wł. Jagiełły (nauczyciel Anna Patejuk), III nagroda - Paulina Jaremek, Justyna Trumińska - ZSP nr 1 w Krasnymstawie (nauczyciel Piotr Bęcal)

Wyróżnienia tej kategorii zdobyli: Dominik Chmiel, Przemek Solan - ZSP nr 1 w Krasnymstawie (nauczyciel Sylwia Wójcik-Wilkołazka)); Marlena Janeczek; Izabela Kotyła - ZSP nr 2 w Krasnymstawie (nauczyciel Monika Matwiej).

Ten konkurs to bardzo cenna inicjatywa, gratuluję uczniom nagród i wyróżnień, ale jestem bardzo szczęśliwa, że młodzi ludzie interesują się historią swojego państwa i swojej małej ojczyzny – mówiła do uczestników poseł T. Hałas.

„Dziękuję laureatom konkursu, dziękuję nauczycielom prowadzącym, że potrafiliście Państwo zainspirować uczniów do wyboru jednego z tematów. Zachęcam do współpracy w kolejnej edycji konkursu – podsumował H. Czerniej. Słowa uznania wicestarosta skierował także do pracowników naukowych UMCS i IPN za dotychczasową współpracę.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, nauczyciele prowadzący podziękowania a wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i pamiątkowe albumy.Szanowni Czytelnicy!

Biblioteka nasza reaktywuje akcję „Książka na telefon”.

Akcja polega na dostarczaniu zamówionych telefonicznie lub e-mailowo książek osobom starszym i mającym problem z samodzielnym dotarciem do Biblioteki. Książki dostarczane będą przez młodzież z krasnostawskich szkół. Wszyscy, którzy zainteresowani byliby taką usługą proszeni są o kontakt telefoniczny:

82 576 3016 lub 82 576 2093
lub e-mail: mbpkrasnystaw@wp.pl09.05.2016r. Wykład pt. "Twórczość Stanisława Bojarczuka w świetle archiwaliów” - mgr Zuzanny Guty (KUL)Galeria MBP   Galeria MBP na FB28.04.2016r.- Wykład z dziedziny literaturoznawstwa - dr hab. Monika Gabryś–Sławińska (UMCS).Galeria MBP   Galeria MBP na FB28.04.2016r.- "Kto mieszka w bajeczce" - zajęcia literackie dla dzieci 5-6 -letnich z Przedszkola nr 1 w Krasnymstawie.Galeria MBP   Galeria MBP na FB26.04.2016r.- odbyło się ,,Spotkanie z Leśnikiem" z okazji Dnia Ziemi. W spotkaniu wzięły udział kl. II z Z. Sz. nr 4 w KrasnymstawieGaleria MBP   Galeria MBP na FB22.04.2016r. Wykład z zakresu onkologii dr Danuty Siwek z Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie.Galeria MBP   Galeria MBP na FB


21.04.2016r. - Lekcja biblioteczna pt. ,,Jak powstała książka" dla 5-latków z Przedszkola Nr 8. Zajęcia odbyły się z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.Galeria MBP   Galeria MBP na FB


20.04.2016r. - Uroczyste rozstrzygnięcie XXII edycji Konkursu Poetyckiego im. Anny Kamieńskiej na najlepszy tomik poezji Województwa Lubelskiego wydany w 2015 r. oraz podsumowanie "Gry miejskiej – Kamieńska”.Galeria MBP   Galeria MBP na FB20.04.2016r. - Spotkanie autorskie - pisarka Hanna Cygler gościem Dyskusyjnego Klubu Książki.Galeria MBP   Galeria MBP na FB
e-book Anpraptyk w formacie .pdfIBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę!

Nasza biblioteka wykupiła dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim na platformie IBUK Libra.

Korzystaj z platformy IBUK Libra:

przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie
gdzie tylko zechcesz: akademik, dom, biblioteka – wszędzie, gdzie masz Internet
Stwórz własną półkę z książkami myIBUK i pracuj z tekstem:

· dodawaj zakładki

· rób notatki bezpośrednio w tekście

· wyszukuj słowa i frazy

· taguj ważne fragmenty

· sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN

Zapraszamy do naszej biblioteki po szczegółowe informacje.
Tutaj otrzymasz bezpłatny PIN niezbędny do zalogowania.19.04.2016r.- odbyły się zajęcia edukacyjne dla 4-5 latków z Przedszkola Nr 6 w Krasnymstawie pt. ,,Dla każdego coś zdrowego", dotyczące zdrowego żywienia.Galeria MBP   Galeria MBP na FB12.03.2016r.- Obchody "Dnia Kobiet" na LUTW w KrasnymstawieGaleria MBP   Galeria MBP na FB04.03.2016r. - "Po ciemku" - wernisaż wystawy fotografii dra Wiesława Krajewskiego.Galeria MBP   Galeria MBP na FB


03.03.2016r.- Podsumowanie XVI edycji Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” organizowanego pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu przez Krasnostawski Dom Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie.Galeria MBP   Galeria MBP na FB

Wyniki literackiej części Konkursu organizowanego przez MBP:

I nagroda – Aleksandra Sławacka - kl. I gimnazjum Zespół Szkół nr 5 (nauczyciel prowadzący Elżbieta Wrzyszcz)

II nagroda – Julia Ogonowska – kl. III gimnazjum Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie (nauczyciel prowadzący Sylwia Szymańska)

III nagroda – Adrian Kasprzak – kl. I gimnazjum Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie (nauczyciel prowadzący Monika Skrzypa)

wyróżnienie - Joanna Miszczak – kl. III gimnazjum Zespół Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Krasnymstawie – (nauczyciel prowadzący Grażyna Wojtyna).26.02.2016. r. - Wykład pt. "II Inspektorat Zamojski Armii Krajowej" oraz spotkanie z Dariuszem Pilarskim wnukiem płk. Mariana Pilarskiego ps. "Jar"Galeria MBP   Galeria MBP na FB


15-19.02.2016r.- Ferie w Bibliotece zorganizowane przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP KrasnystawGaleria MBP   Galeria MBP na FB05.02.2016r. - Promocja 34. numeru czasopisma „Nestor” oraz wernisaż wystawy malarstwa Barbary Mazurek.Galeria MBP   Galeria MBP na FB


14.01.2016r. - Kolędowanie słuchaczy krasnostawskiej filii LUTW.Galeria MBP   Galeria MBP na FB


Dnia 10 stycznia 2016r. po raz 24 zagrała w Krasnymstawie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcję tą w naszym mieście organizuje tradycyjnie KDK wraz z całą rzeszą młodych ludzi – wolontariuszy, którzy chętnie pomagają przy zbiórce pieniędzy. Ale już od kilku lat w Finale WOŚP aktywny udział biorą również słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krasnymstawie. Ich udział w akcji polega przede wszystkim na przygotowaniu poczęstunku dla wolontariuszy oraz sprzedaż ciast własnego wypieku, z którego dochód przeznaczany jest na WOŚP. Słuchacze UTW dostarczyli również wiele cennych fantów, które licytowane były podczas aukcji. Z samej sprzedaży ciast słuchacze UTW uzbierali 1193,09zł. Do akcji włączyła się również cukiernia KAWA, która przeznaczyła na ten cel oprócz kolorowych, lukrowanych serc, inne ciasta, które słuchacze UTW z dużym powodzeniem zamieniali na cenne złotówki. Tradycyjnie już do akcji włączyła się OSM, która przekazała na rzecz Orkiestry swoje wyroby. Nowym zaś akcentem w tegorocznej edycji WOŚP było osobiste zaangażowanie Pani Burmistrz Hanny Mazurkiewicz, która dzielnie przez cały dzień zbierała datki sprzedając serca przekazane przez p.Kawę.

Dziękujemy zatem zarówno słuchaczom UTW, jak i właścicielom cukierni KAWA oraz Prezesowi OSM i Pani Burmistrz za zaangażowanie. Jak pisze J. Owsiak … dzięki takim chwilom świat jest jeszcze piękniejszy, a one same dodają nam sił, aby pokonywać wszystkie przeciwności losu.”

Małgorzata Antoniak - Kierownik LUTW filia w KrasnymstawieGaleria MBP   Galeria MBP na FB


08.01.2016r. - Wykład Ilony Skibińskiej-Fabrowskiej p. dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddział w Lublinie pt: „Pieniądz na świecie - historia monet i banknotów”.Galeria MBP   Galeria MBP na FB

 
poprzednia strona Archiwum 2016 nastepna stronaMKiDN UM Krasnystaw WBP w Lublinie LBW w Lublinie SBP KDK
 EDU Polona Katalog DKK Ksiazka na telefon